KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177522
nr 1417 7522
A. Nilsson. Signerad, hus. Olja på duk, 21x27cm, yttermått inklusive ram: 34x40cm
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:03:32
4/9 19:53:59
Lis Husberg (f. 1920)
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.